Mail  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Telefon  (87) 427 03 36

   sklepwegorzewo.pl

Jak produkuje się makarony?

Makaron to jeden z najlepszych dodatków do dań lub wręcz ich główny składnik, używany w kuchniach na całym świecie. W jaki sposób przebiega jego produkcja oraz jakie jej etapy są absolutnie kluczowe, aby był on smaczny i bezpieczny do spożycia?

 

Składniki niezbędne do produkcji makaronu

Lista składników jest krótka, choć muszą być to artykuły najwyższej jakości, aby również sam makaron był smaczny. Niezbędna jest przede wszystkim mąka, ale także jajka oraz woda. Dokładnie tyle produktów wystarczy, aby w hurtowni makaronów móc oferować ten produkt w przeróżnych kształtach, od kokardek, przez świderki, aż po tagliatelle.

 

Proces produkcyjny krok po kroku

Po wybraniu artykułów, ich precyzyjnie dobrane ilości umieszczane są w specjalnych mieszarkach, w  których tworzy się perfekcyjne ciasto na makaron. Stamtąd jest ono przekierowywane na matryce, dzięki którym przybiera odpowiedni, ustalony wcześniej kształt.

Nie jest to jednak koniec produkcji makaronu. Konieczne jest bowiem takie jego przygotowanie, aby przetrwał na półkach sklepowych przez kilka do kilkunastu miesięcy. W tym celu jest on suszony w wysokiej temperaturze w specjalnym urządzeniu, dzięki któremu później nie skleja się ze sobą. Ważnym etapem jest także dokładne suszenie i dopiero tak przygotowany makaron może być pakowany, czy to ręcznie, czy też automatycznie przy użyciu specjalnych urządzeń.

 

Kontrola jakości przede wszystkim

Każdy etap to także skrupulatna kontrola jakości, mająca za zadanie upewnić się, że makaron, który trafi do Klientów będzie smaczny i bezpieczny do spożycia. Z tego też powodu przeprowadza się skrupulatne badania mikrobiologiczne, dzięki którym producent ma gwarancję, że do odbiorców trafi najlepszy produkt, pozwalający im na przygotowanie najsmaczniejszych potraw.

Jak widać każdy etap produkcji makaronu jest kluczowy, od wyboru odpowiednich składników, przez ich proporcje, aż po proces suszenia i bieżącego kontrolowania jakości. Jeśli szukasz hurtowni spożywczej mogącej zapewnić Ci najlepsze produkty w tej kategorii, koniecznie sprawdź naszą ofertę.