Mail  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Telefon  (87) 427 03 36

   sklepwegorzewo.pl

Jaki wpływ na zdrowie mają jogurty?

Na sklepowych półkach i w hurtowniach spożywczych można znaleźć wiele rodzajów jogurtów. Greckie, islandzkie, kremowe, gęste, smakowe i naturalne… dla wielu osób są to produkty, które stanowią jeden z filarów ich codziennej diety. Jakie właściwości zdrowotne mają jogurty i dlaczego warto je jeść?

 

Dlaczego warto włączyć jogurty do codziennej diety?

Jak się okazuje, istnieje wiele powodów, dla których warto regularnie spożywać jogurty. Przede wszystkim zawierają one żywe kultury bakterii fermentacji mlekowej, które wykazują znakomity wpływ na florę bakteryjną w organizmie człowieka. To jednocześnie produkt będący naturalnym probiotykiem, który wspomaga zdrowe funkcjonowanie jelit. Co więcej, regularne spożywanie jogurtu znacznie poprawia odporność i może skracać czas trwania przeziębień. To jednak nie wszystko. Jogurt jest bogaty w wapń, potas oraz w witaminy z grup A, B i D. Jego spożywanie korzystnie wpływa na zdrowie kości, pomaga utrzymywać ciśnienie krwi na prawidłowym poziomie, poprawia stan jamy ustnej i uzębienia oraz zmniejsza ryzyko wystąpienia infekcji drożdżakowych.

 

Jakie jogurty wybierać?

Jogurty mają bardzo dobry wpływ na zdrowie człowieka, jednak warto wybierać tylko te produkty, które charakteryzują się dobrą jakością. Jak je rozpoznać? Przede wszystkim należy zaopatrywać się w przetwory mleczne w sprawdzonych miejscach. Wybieraj zaufane sklepy i hurtownie nabiału. Zawsze zwracaj uwagę na skład jogurtu. Im jest on krótszy i prostszy, tym lepiej, szczególnie w przypadku produktów smakowych. Staraj się wybierać takie jogurty, które nie zawierają sztucznych konserwantów i barwników. Jeśli z kolei zależy Ci na podejmowaniu jak najlepszych decyzji żywieniowych, postaw na przetwory naturalne i wysokobiałkowe, bez dodatku cukru.