Mail  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Telefon  (87) 427 03 36

   sklepwegorzewo.pl

Jakie produkty zbożowe można jeść podczas diety?

Produkty zbożowe stanowią jedną z podstaw jeśli chodzi o zdrową dietę, co najlepiej pokazuje Piramida żywienia. Pewne produkty są jednak zalecane bardziej, inne zaś mniej. Co więc warto włączyć do swojego jadłospisu na co dzień, aby być zdrowym, a często także doprowadzić do spadku masy ciała? Serdecznie zachęcamy do lektury.

 

Produkty zbożowe, czyli energia, witaminy i błonnik

Okazuje się, że pełnoziarniste produkty zbożowe to klucz jeśli chodzi o zdrowie. Są źródłem węglowodanów złożonych, a także błonnika pokarmowego. Ten ostatni daje uczucie pełności, dzięki czemu na dłużej pozostaje się sytym. To zaś sprawia, że finalnie możemy jeść mniej i chudnąć.

Produkty zbożowe to również doskonałe źródło minerałów takich jak magnez, cynk i żelazo. Warto na dłużej zatrzymać się przy cynku, który jak się okazuje, może wpływać na przyspieszenie redukcji tłuszczu zapasowego i tym samym szybsze chudnięcie. Jest więc absolutnie istotny podczas diety. Można znaleźć go przede wszystkim w mące żytniej i gryczanej, a także w innych produktach zbożowych wysokiej jakości.

 

Urozmaicony jadłospis

Utrzymanie diety jest zdecydowanie łatwiejsze, jeśli nasz jadłospis jest urozmaicony, zaś dania smaczne. Dzięki produktom zbożowym jest to wyjątkowo proste, mogą one bowiem stanowić bazę zarówno dla słodkich, jak i wytrawnych potraw. Trzeba też pamiętać, że także słodkie potrawy mogą być zdrowe i nie prowadzić do tycia.

Przykład? Naleśniki na pełnoziarnistej mące z niewielką ilością cukru i dodatkami takimi jak świeże owoce to prawdziwy przysmak, który będzie nie tylko zdrowy, ale i pożywny i dobry dla naszej linii. Nie trzeba więc rezygnować ze spożywania takich potraw, trzeba tylko wiedzieć, jakie produkty zbożowe wybierać oraz w jaki sposób się z nimi obchodzić.

Jak widać produkty zbożowe powinny znaleźć się na stole każdego z nas, również w czasie diety odchudzającej. Oczywiście muszą być to artykuły wysokiej jakości oraz od sprawdzonych i zaufanych sprzedawców. Dzięki temu będzie mieć się pewność co do ich jakości.