Mail  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Telefon  (87) 427 03 36

   sklepwegorzewo.pl

Jakie zalety mają ryby w puszkach?

Ryby to doskonałe źródło białka i kwasów tłuszczowych Omega 3. Jednak większość osób nie może sobie pozwolić na regularne spożywanie ich w świeżej formie. Rozwiązaniem mogą okazać się konserwy rybne w puszkach. Jednak, czy one również są zdrowe?

 

Fakty i mity o rybach w puszkach

Wokół ryb w puszkach narosło wiele mitów. Wiele osób uważa, że są one pełne konserwantów, zawierają toksyny, groźny dla zdrowia Bisfenol A i mają znikomą ilość kwasów tłuszczowych Omega 3. Czy to prawda? Okazuje się, że ryby w puszkach mają dużo więcej zalet, niż mogłoby się wydawać. Te, które pochodzą od sprawdzonych marek, wcale nie zawierają konserwantów. Ponadto produkt ten jest źródłem pełnowartościowego białka oraz zdrowych tłuszczy. Natomiast Bisfenol A obecny jest jedynie w kleju używanym do sklejenia dwóch części puszek. Jego ilość jest tak znikoma, że nie ma żadnego negatywnego wpływu na ludzki organizm. Co więcej, ryby w puszkach kupione np. w taniej internetowej hurtowni spożywczej będą bardzo korzystnym wyborem dla Twojego portfela. To niedrogi, uniwersalny produkt, bogaty w cenne składniki odżywcze.

 

Na co zwracać uwagę przy wyborze ryb w puszkach?

Idąc do sklepu czy składając zamówienie w internetowej hurtowni spożywczej, pamiętaj o tym, aby dokładnie zapoznać się ze składem kupowanych konserw rybnych. Niektórzy producenci dodają do nich niepotrzebne konserwanty, które mogą okazać się szkodliwe dla zdrowia. Nie można przy tym zapominać, że często długi skład produktu uwarunkowany jest obecnością naturalnych dodatków - przyprawami czy składnikami zalewy. Kupując konserwy rybne, warto stawiać na wyroby od sprawdzonych i cenionych marek. Będą one gwarancją nie tylko wysokiej jakości, ale też wybornego smaku, na który przecież także należy zwracać szczególną uwagę.