Mail  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Telefon  (87) 427 03 36

   sklepwegorzewo.pl

Kto może zaopatrywać się w hurtowniach spożywczych?

Hurtownia to miejsce, gdzie zazwyczaj zaopatrują się sklepy. Różni się ona od sklepu spożywczego. Zamówienia mogą być składane w większej ilości, a ceny są niższe. Choć nie zawsze tak jest. Każda hurtownia działa na innych zasadach. Wpływ na to ma branża, lokalizacja, asortyment, dostępne formy zamówień oraz ilość sprzedawanego towaru. Czy każdy może zaopatrywać się w hurtowni?

 

Zamówienia w hurtowni

Jak sama nazwa wskazuje hurtownia to miejsce, gdzie zakupy robimy hurtem. Inaczej sprzedaż, ze względu na niską marżę, nie byłaby opłacalna. Najbardziej zyskowne są hurtownie, które mają zagwarantowane regularne zakupy. Czasami klienci indywidualni również mogą się zaopatrzyć w hurtowni np. jak kupują zapasy mąki czy cukru. Niektóre placówki, aby sprzedać pojedyncze sztuki, proszą o zarejestrowanie się klienta.

 

Klienci hurtowni

Najczęściej w hurtowniach zaopatrują się restauracje. Potrzebują one sporych ilości produktów, muszą mieć bieżące dostawy. Nie dość, że restauracja płaci mniej, to jeszcze wie, że towar jest świeży i nie leżał na półach sklepowych przez długi okres czasu. Klientem hurtowni są również hotele, firmy cateringowe. Musimy pamiętać jednak o tym, że również ci Klienci nie mają nieograniczonego miejsc do przechowywania produktów.

 

Kiedy hurtownia, a kiedy sklep

Zalet zakupów w hurtowni jest wiele. Niestety nie zawsze jest łatwy do niej dostęp. Najlepiej przed wybraniem się na zakupy dopytać komu placówka oferuje towar. Długoterminową współpracę najczęściej podejmują hurtownie spożywcze. Wiele hurtowni przyjmuje też klientów indywidualnych, jednak sprzedaje im na innych warunkach. Już nie tak korzystnych. Często hurtownie internetowe obsługują klientów indywidualnych.